1. december 2023
Koža je največji človeški organ in v mrzlih mesecih jo je zaradi suhega zraka v notranjosti ter vetra in mraza zunaj priporočljivo dodatno negovati in zaščititi.
Umivajte se s toplo, nikakor ne vročo vodo. Za tuširanje ali kopel uporabljajte nežna mila z nižjim, bolj kislim pH-jem, kot ga ima milo za tuširanje in kopel Abena (pH 4–5) ali milo z dodatkom olja Abena (pH 4–5).
Ker najpogosteje umivamo roke, je pomembno, da tudi za to uporabljamo nežna mila, kot je milo za roke Abena (pH 4–5, brez barvil) ali kremno milo Abena (pH 4–5, brez barvil in dišav).
Kožo negujte in nahranite z redno uporabo hranljivih losjonov in krem za roke in telo. Pri tem igra pomembno vlogo vsebnost maščob.
Vlažilni losjon za telo Abena vsebuje 14 % lipidov (maščob rastlinskega izvora) in je primeren za vsakodnevno nego celega telesa. V kolikor je vaša koža bolj suha, pa priporočamo zaščitni losjon za telo Abena s 16 % lipidov ali Abena kremo za telo, ki vsebuje kar 25 % lipidov in ohranja kožo zaščiteno in prožno.
Roke, kjer se največkrat srečamo z bolečimi razpokami, zlasti na členkih, zunaj zaščitite z rokavicami, obenem pa poskrbite za redno nego. Abena ima v ponudbi kremo za roke v manjšem pakiranju (75 ml), ki vsebuje 24 % rastlinske maščobe. Priročno je tudi večje 500 ml pakiranje z dozirnikom, ki ga lahko namestimo na umivalnik ob milu in se tako po vsakem umivanju spomnimo tudi na navlažitev rok. V ekstremnih pogojih (npr. zaradi narave dela ali pri športnih aktivnostih) pa priporočamo uporabo posebnega mazila Skincare Ointment, ki naredi posebno zaščito na koži, da prepreči njeno izsušitev, obenem pa ji omogoča dihanje.
Seveda ne pozabite tudi na zaščito ustnic z ABENA balzamom v stiku ali balzamom v tubi. Oba sta izdelana iz različnih olj in ne vsebujeta vode, zaradi česar sta idealna rešitev v vseh letnih časih, tudi npr. na smučanju.
Vroča voda v kombinaciji z agresivnimi mili odlušči lipide in proteine, ki tvorijo zaščitno plast kože, kar povzroča suho, srbečo in razpokano kožo, s tem pa je koža tudi bolj izpostavljena vdoru bakterij.
Pleg vlažnosti kože je pomembna tudi vlažnost prostora, saj je pozimi zaradi ogrevanja zrak v notranjosti suh.
Ustrezna relativna vlažnost zraka je med 40 in 60 %.
Z ustrezno prehrano negujte kožo »od znotraj«. Koži godi uživanje surovega sadja in zelenjave ter svežih zelenjavnih sokov, ki razstrupljajo organizem ter ostala raznovrstna hrana, pripravljena z manj maščobami, ter žita v čim manj predelani obliki. Ne pozabite tudi na hidracijo – najboljša izbira je vedno voda (cca 1,5 litra na dan). Za lepo in zdravo kožo pa poskrbi tudi vitamin D.
Prekomeren stres vpliva na psihično in fizično počutje. Omejite ga na primer z meditacijo, jogo, plesom, tekom, redno hojo v naravi …
Šest zlatih pravil nege kože v hladnejših dneh
/Default.aspx?ID=13444&newsid=853&Action=1&M=NewsV2&PID=80276